Gdzie zrobić zdjęcia plenerowe w Lublinie?

Praca z fotografem ślubnym to przeważnie dwa dni zdjęć. Jeden z nich to oczywiście reportaż z dnia ślubu, a drugi to sesja plenerowa. Jako fotograf ślubny wiem, że sesja ślubna jest równie ważna dla młodych jak zdjęcia z dnia ślubu i wesela. Każda para chce piękne fotografie w wyjątkowych miejscach, którymi będzie mogła pochwalić się przed rodziną i bliskimi. Zazwyczaj słyszę, że para młoda nie wie gdzie chciałaby mieć swoje zdjęcia ślubne. 95% par nie ma pomysłu ani wizji na swój plener. Dobry fotograf ślubny zawsze doradzi Wam i podpowie co i gdzie warto zrobić. Każdy miesiąc ma swoje uroki: w maju kwitną jabłonie i pola rzepaku, w czerwcu kwitną pola lawendy, w lipcu warto odwiedzić pola chmielu, a sierpień to żniwa. Drugą ważną rzeczą podczas sesji ślubnej jest pora dnia. Ja staram się zaczynać sesje na 4 godziny przed zachodem, kiedy słońce jest niżej a światło staje się delikatniejsze i cieplejsze. Najważniejsza jest „złota godzina” - czyli ostatnia godzina przed zachodem.

Wracając do miejsc, które warto odwiedzić. Mam kilka sprawdzonych lokalizacji w okolicach Lublina : pola chmielu w Jastkowie, sady jabłoni w Konopnicy, olbrzymie żółte pola rzepaku w Tomaszowicach, serpentyny w drodze do Kazimierza.

Jest takie mało znane miejsce - piękne lasy na Zalewem Zemborzyckim. W środku lasu jest droga, warto tam być o godzinie 10.30, wtedy wzdłuż drogi wpada cudowne światło.

Dla par, które preferują miasto, w Lublinie jest wiele miejsc na zdjęcia ślubne. Jednym z nich jest inkubator technologiczny na Felinie. Innym ciekawym miejscem jest stare miasto w Lublinie, w większości oklepane, ale są miejsca mniej znane. Na przykład Cafe Trybunalska - są tam piękne kręcone schody oraz wielkie okna ze stolikami. Schodząc na Podwale znajdziecie wielkie i długie na 50 metrów granitowe schody. Letnia pora sprzyja także wesołym miasteczkom. Kiedy zajdzie słońce i zastanie nas wieczór kolorowe, oświetlone wesołe miasteczko jest doskonałym miejscem na zakończenie sesji. Pamiętajcie, że fotografia ślubna oprócz samych miejsc to kreatywność, pomysł oraz pora dnia, która nada Waszym zdjęciom ślubnym prawdziwego klimatu.

Lasy nad Zalewem Zemborzyckim

Jadąc w stronę Prawiednik zaraz za zalewem znajdziecie wiele miejsc na piękne zdjęcia. Są tam Lasy iglaste, które w połączeniu z odpowiednią pogodą stworzą magię w Waszych fotografiach.

Pałac Zamoyskich w Kozłówce.

Pałac w Kozłówce jest znany chyba wszystkim. Jest to popularne miejsce na plenery i zdjęcia ślubne. Mimo to jest tam wystarczająco dużo miejsc, aby znaleść oryginalny kadr.

Serpentyny w drodze do Kazimierza Dolnego.

Każdy kto mieszka w Lublinie był nie raz w Kazimierzu Dolnym. Wyjeżdżając  z Lublina w stronę Kazimierza, miniecie Nałęczów. Właśnie tam znajdują się owe serpentyny. Obok nich znajdziecie wzgórze z rzędami porzeczek, również bardzo popularne wśród fotografów ślubnych.

Uprawa chmielu w Jastkowie.

Kilka lat wstecz, kiedy obwodnica Lublina była jeszcze budowie do Warszawy jechało się przez Jastków. Kiedy już dojedziecie do owej miejscowości, miniecie jedyną sygnalizację świetlną to skręcacie w lewo. W drodze do Urzędu Gminy  przejedziecie koło pól chmielu.

Sady jabłoni w Konopnicy.

Jadąc z Lublina do Kraśnika raczej napewno miniecie Konopnicę. Odbijając w prawo na Motycz miniecie wielkie sady. Nie da się ich przeoczyć.

Stare miasto w Lublinie.

Lublin, Stare Miasto - wiele osób powie, że to oklepany temat. Owszem latem na starówce roi się od fotografów ślubnych i par młodych. Natomiast są miejsca mało uczęszczane, jak schody w stronę Podwala. Można je wykorzystać na wiele sposobów.