O co pytać fotografa ślubnego ?

Takie pytanie zadaje sobie pewnie 99% przyszłych par młodych.Wybór fotografa to jeden z Ważniejszych wyborów, jakie podejmuje Para Młoda w trakcie przygotowań swojego ślubu.

Trzeba pamiętać o tym, że kalendarz dobrego fotografa ślubnego zapełnia się bardzo szybko. Dlatego poszukiwania fotografa warto zacząć już 2/3 lata przed ślubem.

Przygotowaliśmy dla Was 22 najczęściej zadawanych nam pytań oraz po krótce na nie odpowiedzieliśmy.Mamy nadzieję, że już wiecie o co pytać fotografa ślubnego, tak, żeby przekonać się czy chcecie aby to on uwiecznił Wasz dzień ślubu.

Jaki jest czas pracy fotografa ślubnego?

– Część fotografów ślubnych pracuje określoną z góry liczbę godzin (np.8 h, jeśli zaczynają o 13.00, to kończą o 21.00), a część fotografów tak jak my, od przygotowań do godziny 1 w nocy, nielżenie, o której planujecie przygotowania.

Jak dokonać rezerwacji terminu?

— Najpierw kontaktujecie się z nami 🙂 Podajecie datę swojego ślubu, piszcie kilka słów o sobie. Jeśli termin ten mamy wolny możemy wpisać wstępną rezerwację, przeważnie na 3 dni, abyście mogli się zapoznać z ofertą i umową 🙂 Ostateczna rezerwacja następuje przez podpisanie umowy oraz wpłatę zadatku.

Jak podpisujemy umowę?

— Z większością par dzieli nas spora odległość, dla wspólnej wygody większość umów podpisujemy przez internet. Jeśli jest możliwość spotkania — zapraszamy do nas na kawę 😉

Czy jest możliwy dojazd?

— Pracujemy na terenie całej Polski, o ile jest to możliwe ( nie koliduje z innym naszym zleceniem) dojedziemy w dowolne miejsce 🙂

Kiedy mamy się kontaktować w sprawie ustalenia szczegółów ślubu i wesela?

— Na dwa dni przed ślubem dzwonię do pary młodej, sprawdzam wszystkie szczegóły, uzupełniam brakujące informacje w umowie 🙂

Ile dostaniemy zdjęć?

— Z reportażu ślubnego oddajemy minimum 400 zdjęć, z sesji ślubnej/narzeczeńskiej/miłosnej jest to minimum 50 🙂 Zazwyczaj jednak tak dobrze pozujecie, że wychodzi tego więcej 😉

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

— Pierwsze zdjęcia dostaniecie w ciągu tygodnia od ślubu, jest to około 50 zdjęć. Na cały reportaż będziecie musieli poczekać max cztery miesiące.

Co otrzymamy w cenie zdjęć ślubnych ?

– W cenie zdjęć ślubnych otrzymujecie minimum 400 w pełni zedytowanych zdjęć. Internetową galerię ślubną, ważną przez 6 miesięcy. Możecie wysłać ją do rodziny, znajomych, pobierać zdjęcia w pełnej rozdzielczości do wydruku lub w mniejszej przystosowanej do internetu. Oprócz galerii otrzymujecie też USB ze wszystkimi zdjęciami 🙂

Czy rozliczamy się w dniu ślubu?

— Nie zawracamy wam głowy takimi sprawami w tym dniu 😉 Na wykonane płatności za zlecenie jest 7 dni od dnia ślubu, my w tym czasie przekazujemy pierwsze zdjęcia.

Czy nasze fotografie zabezpieczone są przed utratą?

— Tak, pierwszy backup tworzy się już w aparacie podczas robienia zdjęć, poza tym posiadamy dodatkowe dyski, na których przechowujemy kopie waszych zdjęć.

Czy wykonujesz sesje narzeczeńskie?

— Oczywiście ! Niezależnie od tego, czy fotografujemy Wasz ślub, możecie odezwać się do nas i umówić na taką sesję narzeczeńską.

Ile trwa sesja ślubna?

— Sesja ślubna trwa do 6h, przeważnie odwiedzamy dwie/trzy lokalizacje. Na takiej sesji, jeśli zachodzi taka potrzeba, podpowiadamy, tłumaczymy — także nie ma się czego bać !

Czy wykonujesz zdjęcia grupowe w trakcie wesela?

— Jak najbardziej, na kilka dni przed ślubem zawsze dzwonię do Pary Młodej i ustalamy szczegóły, wtedy tez pytam, czy są chętni na takie zdjęcia i wybieramy jakiś dogodny moment w trakcie wesela, żeby je wykonać.

Czy możemy zamówić u Was albumy ślubne?

— Tak, ta decyzje można podjąć w dowolnym momencie. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Czy masz uprawnienia do fotografowania w kościele?

— Jasne, mam ukończony kurs liturgiczny dla fotografów.

Jak wyglądasz w trakcie pracy?

— Zawsze świetnie 😉 a tak na poważnie to elegancko — koszula i spodnie, żadnych jeansów ani T-shirtów

Czy możemy pojechać na sesję ślubną za granicę ?

— Jak najbardziej, takie sesje trwają zazwyczaj kilka dni, wiążą się z zapewnieniem noclegu dla fotografa oraz zwrotem kosztów dojazdu/kupnem biletów itp. Jeśli macie ochotę to w Historiach znajdziecie zagraniczne sesje plenerowe, np. we Włoszech i na Islandii

Czy zdjęcia z przygotowań są konieczne?

— Nie są konieczne ( to para decyduje, w którym momencie zaczynamy fotografować ), natomiast my zawsze zachęcamy 🙂 Fajnie jak reportaż ślubny tworzy historię i zaczyna się ona właśnie na przygotowaniach.

Czy wykonujesz mini plener w trakcie wesela?

— zawsze namawiamy do takiego mini pleneru, czy to w ogrodzie, czy we wnętrzu. Czasem wystarczy nawet 5 minut, żeby zrobić kilka zdjęć 🙂

Ile mamy czasu na zrealizowanie sesji plenerowej?

— Macie na to rok od dnia ślubu 🙂

Czy mówisz biegle w jakimś obcym języku?

—Mówię biegle po angielsku i trochę po włosku. Często fotografuje śluby międzynarodowe więc to podstawa 🙂

Kiedy musimy się zdecydować na sesję poślubną?

— Możecie podjąć taką decyzję przy podpisywaniu umowy na reportaż ślubny lub w dowolnym momencie 🙂

Jeśli wpadliście jeszcze na jakieś pytania to śmiało zadawajcie je nam w formularzu kontaktowym, na Facebooku lub Instagramie.