Czym jest first look?

Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej emocjonujących momentów w dniu ślubu.

Co prawda nie jest on tak popularny u nas w Polsce, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, ale coraz więcej Par Młodych się na niego decyduje.

Ostatnimi czasy większość naszych Panien młodych wspomina w rozmowach z nami, że właśnie takie zdjęcia im się marzą 🙂

First look w zamyśle polega na tym, że para widzi się pierwszy raz przed samą ceremonią. Towarzyszą temu ogromne emocje — ani Panna Młoda, ani Pan Młody nie wiedza jak wygląda ta druga osoba, czego mogą się spodziewać !

To bardzo prywatna chwila, zawsze radzimy, aby zdecydować się na takie zdjęcia bez widowni, tak by para mogła wczuć się w bardzo intymny charakter tej chwili.

Nierzadko sami jesteśmy wzruszeni !

 

Dlaczego warto zdecydować się na First look?

Po pierwsze zdjęcia z first looku to piękna pamiątka według nas tworzą one historię i tak samo, jak np. zdjęcia z przygotowań tworzą pełną historię z dnia ślubu. Ten dzień bardzo szybko mija, jest pełen emocji, stresu dlatego warto uchwycić każdy nawet najdrobniejszy moment i gest, aby po ślubie móc wrócić do tego dnia i mieć piękne wspomnienia na lata.

Kolejnym powodem jest to specyficzne uczucie, kiedy musicie dochować tajemnicy i nie zdradzić tego, jak będziecie wyglądać. Co prawda to, że pan młody widzi swoja przyszłą żonę dopiero przy ołtarzu, odeszło ostatnimi czasy trochę do lamusa — ale moda na First look bardzo szybko może ten zwyczaj przewrócić ! Musimy powiedzieć Wam szczerze, że nie da się zagrać tego momentu, wyrazu twarzy i emocji — kiedy widzicie się pierwszy raz dzieje się magia !

Po takim first look’u opada zazwyczaj większość emocji, stajecie się spokojniejsi i jesteście gotowi przezywać w pełni ceremonie zaślubin.

Jeśli podczas tego momentu pojawią się łzy ( a pewnie się pojawią) macie czas, żeby poprawić make-up — dla Panien młodych to na pewno dosyć istotna sprawa 🙂 Łzy podczas ceremonii także są piękne, ale powiedzmy sobie szczerze, nikt nie chce stać przed ołtarzem z czerwonymi oczami 😉

Po takich zdjęciach możemy wykonać krótką sesję, zdjęcia z Waszymi najbliższymi, tak by nie zawracać Wam już tym głowy podczas wesela 🙂

First look to chyba jedyny moment gdzie jesteście sami (oczywiście pomijając nas 😉 ) – nie ma rodziny znajomych, nikt nie zagaduje, nie robi zdjęć telefonem — to chwila tylko dla Was !

Pamiętajcie, że wybór miejsca na first look należy do Was, może być to ogród w rodzinnym domu, wnętrze sali weselnej, lub miejsce, które dla Was coś znaczy !

Bardzo często zadajecie nam pytanie, czy first look możemy zrobić, gdy już się widzieliście ? – Pewnie ! Nie będzie to, to samo co taki true first look, ale zdjęcia na pewno staną się piękną pamiątką !

 

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają takie zdjęcia.

Karolina i Mateusz zdecydowali się na first look w ogrodzie Hotelu Focus, gdzie odbyło się przyjęcie weselne. Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z ich ślubu i wesela w stylu glamour.

 

Klaudia i Dawid swój first look mieli u siebie w domu – towarzyszył im ich synek 🙂 Jak widzicie nie trzeba szukać specjalnej lokalizacji, wystarczy miejsce gdzie czujecie się dobrze !